Forum - Managementul Intreprinderii si al Teritoriului, ASE & Univ. D'Artois
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Forum - Managementul Intreprinderii si al Teritoriului, ASE & Univ. D'Artois

“Nu zidurile fac o şcoală, ci spiritul care domneşte într-însa” (Ferdinand I, 1923)

Felicitari tuturor absolventilor de la masterul MIT, promotia 2010. Mult succes celorlalti colegi.
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Cine este conectat?
În total sunt 2 utilizatori conectați: 0 Înregistrați, 0 Invizibil și 2 Vizitatori

Nici unul

[ Vizualizeaza toata lista ]


Recordul de utilizatori conectați a fost de 68, Mar 15 Feb 2011, 11:49

Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Despre tema la E-commert

3 participanți

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Despre tema la E-commert Empty Despre tema la E-commert Sam 09 Ian 2010, 22:31

Admin

Admin
Admin
Admin

Sunt obligat sa fac unele precizari:

Atentie la cum va dimensionati pozele inainte de la le incarca pe siteul osCommert de la disciplina E-Commert. Atentie la setarile negative si nu stergeti munca altor colegi. In plus, nu modificati nimic la "Ma boutique" si nu creati alte conturi de administrare. Lasati asa cum vedeti. Ca sa stie toata lumea, toate pozele sunt afisate de osCommert la H - 180 si L - 110. Deci, va rog sa le analizati si sa le cropati corespunzator inainte de a le incarca pe platforma. Rog a nu se mai modifica acesti parametri si nu mai incarcati poze neredimensionate. Am obosit sa tot fac retusuri dupa alti utilizatori, care nu respecta regulile minime de utilizare ale platformei osCommert si care au stricat de cateva ori munca noastra, inclusiv pe a mea.

Trebuie sa stiti ca "someone special" a intrat in contul pus la dispozitie de profesorul de curs si, a sters absolut tot ce s-a muncit. Fara jena.

Asta pentru ca s-a facut o greseala si s-a oferit la toti studentii - acelasi user si aceeasi parola de acces. Asa ceva... genereaza haosul.

Sunt obligat sa recunosc ca am obosit sa fac acceasi tema 3-a oara, doar pentru ca sunt persoane care nu au respect pentru ce s-a construit deja. In plus nu avem timp sa dormim langa calculator, doar ca sa vedem ca nazbatii mai fac unii.

Pentru ca nu refacem de zeci de ori, ceea ce altii pot strica in cateva minute, ca masura de securitate, am hotarat sa schimb parola si userul. Asta se intampla acum, la expirarea termenului limita, dat de profesor pentru realizarea acestei teme. Se pare ca asta e singura solutie ca temele sa ramana si sa nu mai poata fi sterse de anumite persoanele binevoitoare.

Asadar, colegii care vor sa-si faca tema, dupa expirarea termenului propus de profesor, sa ma sune pentru a primi parola de acces. Detalii la: 0763.630.850.

O zi buna tuturor!



Ultima editare efectuata de catre Admin in Mar 12 Ian 2010, 16:19, editata de 3 ori

http://constantinbran.wordpress.com/

2Despre tema la E-commert Empty REF. date acces Dum 10 Ian 2010, 18:38

Bogdan Buleandra


Abia inscris
Abia inscris

Salut Constantin,

Ajuta-ma, te rog, cu datele de acces.

Multumesc,

3Despre tema la E-commert Empty Detalii la telefon Dum 10 Ian 2010, 18:43

Admin

Admin
Admin
Admin

Pana la urma voi da parola la telefon fiecarui coleg care ma suna. Nu o voi scrie pe forum, tot din motive de securitate. Sper ca se intelege acest lucru.

http://constantinbran.wordpress.com/

4Despre tema la E-commert Empty Re: Despre tema la E-commert Mar 12 Ian 2010, 19:06

Admin

Admin
Admin
Admin

Servus,

Am modificat platforma osCommert si am eliminat textul rendundant, detalii: https://i.servimg.com/u/f16/14/46/18/11/ecomme10.jpg si asa am ordonat, mai elegant, intregul magazin virtual. Important: fara a se modifica proprietatile muncii prestate decatre voi. Acum siteul arata ceva mai bine decat inainte.

Cine doreste sa rezolve si problema cu urmatoarele:

1.Warning Warning: Installation directory exists at: /oscommerce/install. Please remove this directory for security reasons.
2.Warning Warning: I am able to write to the configuration file: /oscommerce/includes/configure.php. This is a potential security risk - please set the right user permissions on this file.
3.Realizarea unui banner 468x60 cu link catre site.
4. Asigurarea securitatii siteului si administrarea acestuia pana la finalul sesiunii din sem. I.
5. Realizarea unui Newsletter cu referire la toate produsele din site (rugam fetele aici, ca e mai usor).


Cam atat credca mai putem face pana la terminarea semestrului si cine se ofera voluntar este invitat/a sa o faca cat mai repede.

Din pacate nu mai am timp si inca mai e de lucru pana la finalizarea siteului nostru.


Admin.

http://constantinbran.wordpress.com/

5Despre tema la E-commert Empty Ultima minune Mier 13 Ian 2010, 00:33

Admin

Admin
Admin
Admin

Acum cateva ore, parola la sistem, iar a fost schimbata si s-au sters bucati din textele postate. Cineva ne flageleleaza munca in mod repetat si constient. Sa nu va ganditi la mine ca nu am nici o treaba. Tema mea e iar mutilata. In plus, Cristina Cazacu s-a oferit personal ca sa ne ajute si sa ne rezolve problema de securitate, chiar un pic mai inainte de a aparea problema cu parola. E un pic bizar, dar mizam pe ajutorul tau Cristina ca ne vei scoate din necaz asa cum ai promis. Verificati si dati sfoara-n tara sa se rezolve problema. In plus cat timp nu o sa rezolvam securitatea legata de fisierul "configure.php" asa vom pati de 100 de ori la rand. Pentru ca suntem descoperiti si fiecare poate face absolut ce doreste. So, cine ne strica siteul ? Cine se ofera cu solutii ?

http://constantinbran.wordpress.com/

Admin

Admin
Admin
Admin

Tocmai am citit pe form ca profesorul cursului ne ajuta cu parola (SIC!).
Data limita pentru tema este 18 ianuarie. Cica, ulterior nu se mai accepta scuze. Deci, ne-a mai oferit inca 8 zile peste termenul limita initial, tocmai ca sa terminam magazinul online.

Despre cursul de franceza
noi detalii cititi aici

http://constantinbran.wordpress.com/

7Despre tema la E-commert Empty Re: Despre tema la E-commert Joi 14 Ian 2010, 09:25

Cristina Cazacu


Abia inscris
Abia inscris

Pe data de 11 ian mi-am facut tema, apoi nu am mai intrat deloc pe site.
Asta o poate verifica administratorul verificand IP care s-au logat ultima data.

Costi, nu vad de ce ar fi "bizar" ca te-am intrebat daca esti deacord sa rezolvam problema cu erorile care apar pe site(alea pe care el vedeti toti cu rosu).

Te-am intrebat pt ca pe data de 12 ian, ai trimis un email in care ai spus ca ai inceract sa mai faci ceva pt site, dar totusi site-ul arata la fel de plin de erori..

Se pare ca tu esti ult persoana care a intrat pe platforma cu parola.

De ce nu cerem adminului... profesorului sa seteze ca parola sa nu mai poata fi schimbata? se poate asta.

Am citit si eu ca profesorul a zis ca ne da o noua parola,si ac tema poate fi facuta pana e 18.
Cine stie noua parola?

Admin

Admin
Admin
Admin

Despre parola

Cine doreste acces pe ticpractice.com sa se adreseze profesorului. O sa primeasca toate indicatiile necesare. Nu abuzati de increderea care vi se acorda. Nu-i de bine. Spor.

http://constantinbran.wordpress.com/

Continut sponsorizat



Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum